V torek, 23. aprila, na Svetovni dan knjige, ki je tudi Noč knjige, smo se na podružnični šoli v Črničah zbrali, da obeležimo ta dan. To srečanje smo združili  s projektom Medgeneracijsko branje (društvo Bralna značka) in tako pričarali pravo  pravljično uro branja za vse generacije. Na dogodek so bili poleg otrok vabljeni tudi njihovi starši, sorojenci ter stari starši. Srečanje je bilo namenjeno  vsem, ki pravljice in zgodbe radi poslušamo. Dogodek je bil prvotno mišljen, da bi ga izpeljali zunaj, na šolskem igrišču, vendar  nam vreme ni bilo naklonjeno, zato je branje potekalo  v učilnicah. Ob 19.00 smo se zbrali v šolski avli, kjer smo vse udeležence dogodka pozdravili in jim zaželeli prijetno poslušanje. Bralci so bile mame, babice ter srednješolka. Učenci so s seboj lahko prinesli blazine, plišaste igrače in odeje. Udobno so se namestili, da je bilo poslušanje  še bolj prijetno. Otrokom je veliko pomenilo, da so se na tak način družili. Vsaka skupina poslušalcev je imela na izbiro nekaj literarnega gradiva. Skupaj z bralcem so učenci izbrali knjigo za branje.

Nekaj minut pred 20.00 smo se  ponovno zbrali in strnili vtise.  Bralke so povedale, da so učenci neizmerno uživali ob poslušanju, zanimale so jih izbrane slikanice in knjige. Starejši so se zanimali, kje lahko najdejo izbrano gradivo.

Želimo si še več takih srečanj.  Verjamemo, da na tak in podoben način mladim približamo veselje in ljubezen do branja.