V petek, 1. 9. 2023, so se ob 9.00 uri pred dvorano zbrali letošnji prvošolci z njihovim starši in vstopnicami za 1. razred. Vsak prvošolec je okrog vratu prejel obesek “metuljčka”, s katerim je v spremstvu  petošolcev  “poletel” v dvorano. Tam so jih z aplavzom pozdravili zbrani učenci naše podružnične šole. Petošolki Alin in Sara sta jih pozdravili in povabili, da prisluhnejo dramskemu prizorčku, deklamacijam in šolskemu zborčku. Po kratkem kulturnem programu je vsak prvošolec prejel čestitko in rumeno rutko. Njihova razredničarka Mateja Soban  jih je nato povabila, da se skupaj odpravijo do učilnice, v kateri bodo gradili znanje in medsebojne odnose. Prvošolce je v učilnici pričakal “Nande”- papagaj, ki jih je nagovoril in radovedno poletel iz roke v roko prvošolcev ter jih povprašal po imenu. Nande je učencem povedal, da ima zanje še eno presenečenje. Iz šolske kuhinje sta gospodinja ga. Denis in učiteljica Erika pripeljali torto. Učiteljica Mateja jo je obkrožena s prvošolci z veseljem slovesno razrezala. Prvošolci so se s torto posladkali, starši pa so še malo pokramljali ob kavi in piškotih. Sledilo je še zaključno fotografiranje v učilnici. Tako so letošnji črniški prvošolci kot trije metulji poleteli v svet učenosti.