V petek, 23. septembra,  nas je obiskala »tetka Jesen«, ki je pustila košaro jesenskih dobrot pred vrati učilnice 1. razreda. Prvošolci in drugošolci smo se pogovarjali o pridelkih, ki jih pobiramo jeseni in o tem, kako jih uporabimo, kaj lahko iz njih naredimo. Ker je naša gospodinja zelo prijazna in ima vedno pri sebi tudi moko, sladkor, olje … pa še kaj, smo lahko pripravili pravi jabolčni zavitek. Ribanje jabolk, trenje in čiščenje orehov, priprava testa in končno zavijanje štrudlja nam je šlo odlično od rok. Pri delu smo zelo uživali in tako pridobili nove izkušnje in znanja.  Naše pekovske veščine smo zaključili tako, da smo zavitek postavili na pekač, gospodinja Denise pa ga je spekla. Bili smo zelo neučakani, saj so prijetne vonjave prihajale iz šolske kuhinje in se širile po šoli. Medtem smo v zvezke zapisali postopek za pripravo jabolčnega zavitka – štrudlja ter ga ilustrirali. Vrhunec prvega jesenskega dne je bilo okušanje in sladkanje z našo sladico.