Na podružnični šoli smo 1. septembra sprejeli med šolarje 21 prvošolčkov. Slavnostni sprejem zanje in njihove starše smo pripravili zunaj pred domom krajanov. Učiteljici Mateja Soban in Erika Štrancar sta jim ob prihodu podelili vstopnico za prvi razred, ki so jo prvošolci z veseljem obesili okrog vratu. Vesele in ukaželjne otroke je v svet znanja popeljal Piki Jakob, ki se je v kratkem programu, ki so ga pripravili učenci 3., 4. in 5. razreda, lepo predstavil v pesmici, v kamišibaju in dramskem prizorčku – »Piki v šoli«. Nagovorila jih je tudi učiteljica Tjaša Vidmar Kenda, ki je vodja naše šole, ter jim zaželela poguma na novi poti. Po prejemu čestitk so učenci skupaj z učiteljico odšli še v učilnico, kjer so se drug drugemu predstavili ter se posladkali s torto in sokom.

Prvošolkam in prvošolcem želimo, da bi uspešno korakali po poti učenosti.