V ponedeljek, 20. 11. 2023, smo imeli na naši podružnični šoli poseben obisk. Marija Umek, Marja Mulič Filipčič, Petra Hlača in Neža Bandel so knjižničarke, zaposlene v Kosovelovi knjižnici v Sežani. Predstavile so se nam z dramsko igro Nonotov zid, ki jo je ustvarila ilustratorka in pesnica Tina Volarič.

Pripoved govori o varuhu suhega zidu, prijaznem in veselem prijatelju, ki je otrokom približal suhe zidove kot vrednoto. Skupaj z glavno junakinjo Nino sta nas popeljala skozi poučno spoznavanje živega in neživega sveta kraške kulturne krajine ter z njo povezanega kraškega duhovnega izročila. Učenci so najbolj uživali, ko je na prizorišče stopila čarovnica, ki je na vse nas naredila poseben vtis.