Pouk na delovno soboto smo v 1. triadi in 4 razredu popestrili z ogledom šestih kratkih animiranih filmov ČAROBNA PRIJATELJSTVA. To je izbor zgodb o srčnih in nenavadnih prijateljstvih, ki se včasih znajdejo na preizkušnji. Filmi: KOYAA – presneta odeja, Franckina juha, Živživalice: TIRANOZAVER, Sestri, Oprosti in Črnilo so nas začarali s svojo slogovno raznovrstnostjo in očarljivostjo.  Filmi so bili odlična priložnost, da smo spregovorili o medsebojni pomoči, sodelovanju, drugačnosti in odpuščanju. Učenci so po ogledu filmov z likovno upodobitvijo prikazali odlomek iz filma, ki jih je najbolj prevzel, navdušil ali nasmejal.

Petošolci smo si ogledali film Lunana – jak v razredu, ki govori o iskanju sreče. Mlad učitelj Ugyen jo najde v odročni butanski vasici Lunana, kjer ga vseh 56 vaščanov in še posebej otroci pričakajo odprtih rok in se ga brezmejno veselijo. Po ogledu filma smo v skupinah razmišljali o poklicu učitelja ter tem, kakšne so lastnosti dobrega učitelja.

Naš kulturno-ustvarjalni dan smo zaključili z razstavo v avli podružnične šole.