Enotedenska vseslovenska akcija Simbioza giba je potekala od 14. 10.  do 21. 10. 2019. Slogana, Vse življenje se gibamo – gibanje je življenje in življenje je gibanje!, se zavedamo in se ga držimo tudi na naši podružnični šoli v Črničah.

V okviru interesne dejavnosti Športne urice so učenci medse povabili stare starše. V ponedeljek, 21. 10. 2019, so se nam pridružili stari starši učencev 1. , 2.  in 3. razreda. Učenci so svoje babice in dedke nestrpno pričakovali že celo dopoldne. Po kosilu, ko so jih babice in dedki pričakali v šolski avli, pa so otroški  obrazi prav posebno zažareli. Odpravili smo se v šolsko telovadnico, novim dogodivščinam naproti. Skupaj smo izvedli uro športa z zabavnimi štafetnimi igrami. Imeli smo se super.