Prvi športni dan smo načrtovali v tednu državnega praznika – dneva slovenskega športa, ki je bil 23. 9. Ker smo v sklopu pohoda predvideli tudi srečanje z lovci, smo se na na športni dan odpravili že dva dni prej, v sredo, 21. 9. Učenci 1., 2. in 3. razreda so šli peš do lovske koče v Gojačah, kjer so se srečali s predstavniki lovske družine Čaven. Pot so nadaljevali proti Selu in Batujam nazaj v Črniče. Učenci 4. in 5. razreda pa so jo mahnili proti Slejkom do Sv. Pavla, kjer so se naužili čudovitega razgleda po naši Vipavski dolini. Nadaljevali so do lovske koče, kjer so jim lovci predstavili različne živali, ki živijo v naših gozdovih, naloge in pomen lovcev za ohranjanje naravnega ravnovesja v gozdu, skrb za živali in orožje, ki ga uporabljajo pri lovu. Učenci so z zanimanjem opazovali in božali razstavljene živali, še najbolj pa jih je navdušila lovska psička Kaja, ki je bila vesela vseh otroških pozornosti. Lovci so nas pričakali s sokom in bonboni in bili zelo veseli našega obiska. Učencem in šoli so podarili tudi knjižice, revije Lovec, plakate, družabne igre, urnike z lovskimi motivi, DVD -je o gozdnih živalih in dve knjigi. Mi pa smo jim v spomin na ta dan izdelali knjižico z otroškimi risbicami. V šolo smo se vrnili veseli in razgibani, ker smo preživeli dan na svežem zraku ter polni novih vtisov.