Petek, 13. maja 2016, je bil za Podružnično šolo Črniče prav poseben dan, saj je praznovala častitljivih 50 let. Leta 1965 je bila ukinjena Osnovna šola Črniče, novoustanovljena podružnica pa je bila priključena Osnovni šoli Dobravlje. Svečan, pester in otroško razgiban program, ki so ga pod mentorstvom učiteljic in učitelja pripravili učenci naše podružnice, sta povezovala petošolca Lara in Anej. K sodelovanju smo povabili tudi oktet Sotočje in nekdanje učence.  S svečanim nagovorom je slovesnost otvorila ravnateljica, gospa Mirjam Kalin, nekaj besed pa nam je namenil tudi župan naše občine, gospod Tadej Beočanin. Predstavnica krajanov, gospa Vanda Bratina, je predstavila zgodovino šolanja v Črničah, ki ne sega le 50 let nazaj, temveč še veliko dlje. Predstavnika krajevne skupnosti Črniče pa sta se za sodelovanje in vložen trud zahvalila učiteljicam Podružnične šole Črniče in nekdanji dolgoletni vodji, gospe Dolores Trošt. Po prireditvi nas je čakal prigrizek, ki so ga pripravile naše kuharice, na pomoč pa so jim priskočile tudi krajanke Črnič in lokalni vinarji. Otroci so se posladkali s torto in piškoti. Na ogled pa je bila tudi manjša razstava, ki je bila postavljena prav za to priložnost.

Draga šola, še enkrat vse najboljše in da bi otroške nožice še dolgo teptale tvoje stezice znanja, ustvarjalnosti in igrivosti. Srečno!

tvk